You are currently viewing Jak zrobić mini moodboard w 10 minut? Szybka lekcja w programie Canva.

Jak zrobić mini moodboard w 10 minut? Szybka lekcja w programie Canva.

W artykule o identyfikacji wizualnej marki, gdzie prezentowałam swój moodboard pisałam, że pokażę Ci jak szybko zrobić go zrobić w Canvie.

Czym się inspirowałam, tworząc swoje pierwsze logo?

Oczywiście “szybko” jest pojęciem względnym, ponieważ ja zrobiłam na przykładzie klubu Fitness, który jakiś czas funkcjonował w naszym mieście, żałuję bardzo, że się zamknął. Odwzorowałam logo, “wymyśliłam” fonty, kolory znałam z loga i klubu.

O czym pamiętać, tworząc swoje logo?

Ty siadając do robienia moodboardu, zastanów się – jaka jest Twoja grupa docelowa, do kogo kierujesz swój biznes, jakie kolory ma mieć marka, jakie fonty, jakie elementy, jaki ma być przekaz. To wszystko jest ważne. Pisałam o tym tutaj.

Jako klub FIT Lady, gdzie mieści się siłownia i są zajęcia fitness, ofertę swoją kieruję do kobiet, ponieważ mój klub jest tylko dla nich. Panuje tam miła, przyjazna atmosfera (stąd też i ciepłe kolory: róż, pomarańcz), każdy mówi sobie po imieniu i czuje się odprężony.

Po ciężkim dniu w pracy albo przed nią każda kobieta może przyjść i poćwiczyć, zadbać o swoją figurę (stąd grafiki wysportowanych ciał). Kolory mojej marki to czarny, róż, pomarańcz i biel. Takie też kolory są w klubie (np. na ścianach). Dlatego też szukałam grafik w tych kolorach.

W klubie możesz zakupić fit batony, czy napić się pysznego kojtajlu.

Szukając grafik pamiętaj, żeby były spójne z wizerunkiem Twojej marki i by były w Twoich kolorach. Fonty – wybierz sobie 2-3- fonty. Zobacz czy mają polskie znaki.

To tyle tytułem wstępu 🙂

Resztę obejrzyj na filmie.

Chcesz zobaczyć jak powstały poniższe moodboardy ?

Zapraszam 🙂


Dodaj komentarz