You are currently viewing Brak pomysłu na post/stories? Z pomocą przychodzą święta nietypowe.

Brak pomysłu na post/stories? Z pomocą przychodzą święta nietypowe.

  • Post author:
  • Post category:Blog

Pustka w głowie? Wszystko, co przychodzi Ci do głowy, już było? 

A czy pomyślałaś, aby wykorzystać wtedy święto nietypowe? 

Jeśli jeszcze nie  wiecie, co to jest święto nietypowe, już śpieszę z wyjaśnieniem, zatem jest to święto, które nie zostało dopuszczone jako święto do normalnego kalendarza. Zdarzają się nawet przypadki, że jednego dnia obchodzone są nawet trzy czy nawet cztery święta nietypowe. W takim razie skoro już wiesz co to jest, albo sobie przypomniałaś, to czas na krótki test. 

Czy wiesz, że istnieje Święto Brokatu?

Czy wiesz, kiedy jest Dzień Dobrych wiadomości?

Czy słyszałaś o Międzynarodowym Dniu Kropki?

Czy świętowałaś kiedykolwiek Dzień Emotikona?

Czy wiesz, że jest Dzień wyznawania miłości?

Nie martw się, jeśli odpowiedziałaś negatywnie na którekolwiek z pytań. Ja również o większości tych świąt nie miałam pojęcia, dopóki się w to nie zagłębiłam, a uwierz, że tych świąt jest o wiele, wiele więcej. 

Więc pomyśl, jeśli ja nie znałam większości tych świąt, ty też pierwszy raz o nich słyszysz, to Twoi obserwujący, też ich nie znają. 

Wyobraź sobie następującą sytuację: prowadzisz profil na Instagramie, w którym dzielisz się recenzjami przeczytanych przez Ciebie książek, jest okres wakacyjny i nie miałaś czasu na przeczytanie kolejnych pozycji, a już nie masz żadnych postów na zapas. W tej sytuacji masz tylko dwie opcje:

kalendarz świąt nietypowych święta wyjątkowe pomysły na posty dorota mroczek biznes online

I jak zdecydowałaś, już co byś zrobiła?

Jeśli wybrałaś opcję, nie dodaję nowego postu, tracisz okazję do zjednoczenia z Tobą, Twoich obserwujących. Zapytasz dlaczego? 

Dlatego, że jeśli zerkniesz w kalendarz Świąt Nietypowych, zobaczysz, że 9 sierpnia jest Dzień Miłośników Książek. 

Jest to idealna okazja do zrobienia ankiety na stories, nawet kilkudniowej, w której razem ze swoimi obserwującymi wybieracie książkę miesiąca (być może nawet przekształci się to w comiesięczną akcję, i każdego miesiąca będziecie wybierać swojego faworyta). 

Możesz też zorganizować konkurs (jeśli jeszcze nie wiesz, jak legalnie zorganizować konkurs to zapraszam Cię do tego wpisu), w którym będzie do wygrania książka, którą ostatnio polecałaś. 

A może wrzucisz post, w którym zachęcisz swoich obserwujących do dzielenia się, za co kochają czytać książki. 

Może też być, ankieta na stories, w której zapytasz się swoich obserwujących czy wolą książki papierowe, czy e-booki. 

kalendarz świąt nietypowych święta wyjątkowe pomysły na posty dorota mroczek biznes online ankieta stories

Zobacz jedno święto nietypowe, a 4 możliwości, które mogą przerodzić w długookresowe akcje, a jednocześnie zjedna czające ze sobą Twoich obserwujących, a przecież o to Ci chodzi. Aby nawiązywać długoterminowe relacje. 

Czyżby przychodziło Ci teraz do głowy myśl: „No dobra, wszystko pięknie, ale co jeśli nie działam w tematyce książkowej, tylko zajmuję się tematyką tworzenia grafik do Social Mediów, to jak mam niby to podciągnąć do Dnia Miłośników Książek?

Już śpieszę z odpowiedzią.

Zatem wiadomo, że wtedy nie ma sensu świętować Dnia Miłośników Książek, trzeba być przede wszystkim autentycznym w tym co wrzucamy (jeśli chcesz się dowiedzieć coś więcej na temat autentyczności na Social Mediach, to już niedługo będzie o tym osobny wpis). Nie warto, jest na siłę wrzucać o każdym święcie, ale naprawdę jest w czym wybierać. 

kalendarz świąt nietypowych święta wyjątkowe pomysły na posty dorota mroczek biznes online konkurs w poście legalny konkurs

Tym razem weźmy coś bardziej ogólnego. Niech będzie Dzień Kawy – 29 września.

kalendarz świąt nietypowych święta wyjątkowe pomysły na posty dorota mroczek biznes online ankieta stories kawa
kalendarz świąt nietypowych święta wyjątkowe pomysły na posty dorota mroczek biznes online pomysły posty b ig

Kolejny przykład jeszcze bardziej ogólny: Dzień Emotikona – 19 września.

Możesz w opisie swojego  normalnego postu nawiązać do tego Dnia, jak? 

Wspomnieć, że dzisiaj jest taki dzień i niech każdy, kto zobaczy ten post, niech skomentuje go swoją ulubioną emotikonką.

Ludzie lubią czuć, że ktoś się interesuję ich zdaniem na jakiś temat, lubią się dzielić tym, co lubią. Święta nietypowe właśnie bardzo dobrze wykorzystują tą „przypadłość”.  

Co jeszcze zyskasz przy wykorzystywaniu świąt nietypowych? 

Zobacz, tak naprawdę w każdym przykładzie, jaki wymieniłam jest call to action do naszego obserwującego. Dzięki temu zwiększamy aktywność na naszym stories albo pod postem,  a odbiorca jest szczęśliwy z tego powodu, że ktoś jest ciekawy, jaką kawę lubi najbardziej albo jaką emotikonkę. 

Tak naprawdę jest to sytuacja win – win

Wiadomo, wymaga to od Ciebie pracy, aby stworzyć stories czy post pod dane święto. 

Dlatego chce Ci w tym trochę pomóc, i abyś nie musiała wyszukiwać świąt nietypowych, daję ci kalendarz najbardziej ogólnych, a zarazem najbardziej trafnych na najbliższe trzy miesiące: sierpień, wrzesień i październik. 

POBIERAM KALENDARZ ŚWIĄT NIETYPOWYCH

Przekonaj się sama, jak dobrze to przyjmuje się na Instagramie. 

PS: A już niedługo będzie wpis o drugiej metodzie, która może nas uratować kiedy przychodzi pustka do głowy.