You are currently viewing Jak miejsce pracy wpływa na Twoją efektywność?

Jak miejsce pracy wpływa na Twoją efektywność?

Na naszą motywację do pracy czy też  działania wpływa ogrom czynników.

Oprócz tak oczywistych jak wyspanie się, ogólne samopoczucie, czy stereotypowe wstanie lewą, czy prawą nogą. Wpływ ma również temperatura powietrza, w którym pracujesz, wystrój wnętrza. Co ciekawe również, roślinność, jaką posiadasz w biurze. 

Na pierwszy ogień wrzućmy kwestię temperatury pomieszczenia, w którym pracujesz. 

Według naukowców najlepszą temperaturą do pracy jest między 18 a 22 stopnie Celsjusza. To wtedy organizm powinien bez problemu utrzymywać swoją normalną temperaturę ciała. Wpływa to pozytywnie na pracę naszego mózgu.  Ma to odzwierciedlenie w efektywności wykonywanej przez nas pracy. 

Przy temperaturach powyżej 22 stopni Celsjusza nasz organizm zaczyna mieć skłonności do odwadniania się. Wtedy istotną rolę  odgrywa nawadnianie się, najlepiej wodą mineralną. Regularne dostarczanie wody organizmowi pozwala na utrzymywanie ciągłości skupienia się podczas pracy.

Jak miejsce pracy wpływa na Twoją efektywność temperatura pomieszczenia

Wystrój wnętrza, a Twoja efektywność pracy

Teraz z kolei przeanalizujemy wystrój wnętrza; tak on też ma wpływ na  to czy chce nam się pracować, czy nie. 

Od razu odpowiadam na pytanie: nie, nie musicie od razu biec do budowlanego kupować farb i przemalowywać ścian, ale na przyszłość jak będziecie aranżować już swoje biura to możecie skorzystać z tych kilku rad. 

Mianowicie najlepiej, aby kolory ścian były w kolorach naturalnych, czyli wszelkie odcienie beżu, szarości, brązu.

Jak miejsce pracy wpływa na Twoją efektywność praca z domu biuro w domu

Natomiast nie ma przeciwwskazań, aby trochę zaszaleć i pomalować całą ścianę – wersja dla odważnych lub postawić na jakieś wzorki w kolorach takich jak:

– zieleń, która odciąża wzrok, co jest wskazaniem dla osób pracujących przy monitorach

– fioletowy, który inspiruje i uspokaja, czyli idealny duet dla osób samozatrudnionych.

 A może odważni połączą ze sobą te dwa kolory: zielona ściana w fioletowe wzorki brzmi ciekawie, ale czy ktoś jest na tyle szalony? Już śpieszę z kolejną odpowiedzią, nie, nie tylko te dwa kolorki mają magiczne moce do tej grupki zalicza się również:

– niebieski, jego mocami jest wyciszenie i koncentracja. 

– w mniejszych ilościach dozwolony jest również pomarańcz wyzwalający kreatywność. 

Jak miejsce pracy wpływa na Twoją efektywność dorota mroczek

Jakby tak pomyśleć, to najlepszym pomysłem dla kogoś, kto by chciał posiadać w swoim biurze, wszystkie te magiczne moce jest zrobienie kleksów na białej ścianie. Ciekawa jestem, czy znajdzie się  ktoś odważny na takie działanie?

Korzyści z posiadania roślin w biurze

To może teraz sprawdźmy jakie korzyści możemy mieć z posiadania roślin w biurze, oczywiście oprócz tego, że wiemy już, że są zielone i wspierają nasz wzrok. 

Rośliny niewątpliwe tworzą piękną funkcję dekoracyjną, do popularnych zalet należy również tworzenie przyjaznej oprócz tego również tworzą przyjazną atmosferę. 

Czy zdajesz sobie sprawę, że kwiaty pełnią również funkcje, o których wcześniej nie miałaś pojęcia?

poprawiają koncentrację i pamięć – według badań University of Michigan (Sewach), praca wśród roślin może zwiększyć koncentrację oraz pamięć o dwadzieścia procent w porównaniu do pracy w miejscu bez roślinności. Ponadto okazuje się, że rośliny wpływają na dokładność wykonywanych zadań,

wzbudzają szczęście – naturalne piękno kwiatów  sprawi, że ludzie czują się bezpiecznie i zrelaksowani, wpływa to na to, że czują się szczęśliwsi, bardziej zrelaksowani co wpływa na mniejsze zestresowanie, a i jednocześnie większe skupienie się,

wspomagają zdrowie psychiczne – przebywanie w otoczeniu roślin również tych domowo-biurowych wpływa korzystnie na zdrowie psychiczne, ponieważ są mniej podatni na popadanie w depresję i zmniejszają czynniki stresogenne.

Jak miejsce pracy wpływa na Twoją efektywność zalety kwiatów w biurze

Wiadomo istnieje multum rodzajów kwiatów doniczkowych i nie dasz rady mieć ich w swoim biurze lub w pokoju, w którym pracujesz, ale są kwiaty, które bardzo dobrze oczyszczają powietrze w pomieszczeniu.

Jak miejsce pracy wpływa na Twoją efektywność kwiaty


Teraz już wiesz jakie czynniki mają wpływa na Twoją efektywność w miejscu pracy, oraz co może jeszcze bardziej zwiększać Twoją koncentrację i kreatywność.

Jestem ciekawa czy ktoś z Was zdecyduje się na pomazanie białej ściany we wzorki zielono-fioletowo-niebiesko-pomarańczowe?