You are currently viewing Wszystko, co musisz wiedzieć o Pinterest

Wszystko, co musisz wiedzieć o Pinterest

Do czego służy Pinterest?

Głównym założeniem Pinterest’u jest dzielenie się swoimi pomysłami z innymi za pomocą przyciągającymi wzrok grafikami wraz z krótkim podpisem. W momencie kiedy użytkownikowi spodoba się dany Pin (określenie grafiki wraz z opisem) ma możliwość zapisania go na swojej tablicy. 

Czym jest tablica na Pintereście?

Jest to miejsce, do którego użytkownik dodaje interesujące go treści. Można stworzyć kilka tablic, aby porządkować grafiki według tematyki i łatwiej odszukiwać pomysły. Dodatkowo jest możliwość udostępniania swoich tablic innym użytkownikom.

Jakie treści są najchętniej przeglądane na Pintereście?

Śmiało można powiedzieć, że w TOP 5 są:

– cytaty

– zrób to sam (DIY)

– lifestyle 

– tapety na telefon 

Można również znaleźć porady dotyczącego zdrowego stylu życia, pomysły na prezenty oraz ich pakowanie, inspiracje do outfitów, przepisy kulinarne.

Wymiary grafik na Pinterest

Zaleca się, aby zdjęcie profilowe miało wymiary 160 × 160 pikseli. Natomiast w tworzeniu Pinu, warto zachować proporcję, aby szerokość stanowiła 2/3 wysokości grafiki. Rekomendowana grafika powinna mieć wymiar 1000×1500 pikseli.  Można również dodać filmik, najlepiej, aby trwał od 6 do 15 sekund.

Jakie wyróżnia się rodzaje Pinów? 

Mamy do wyboru dwie opcje:

– Pin,

– Pin z pomysłem, 

Jak stworzyć Pina?

– należy dodać plik z grafiką/wideo najlepiej w formacie JPG i rozmiarze mniejszym niż 20 MB, rekomendowana grafika powinna mieć wymiar 1000×1500 pikseli. 

– wymyślamy tytuł,

– piszemy krótki opis, o czym jest dany Pin, należy pamiętać, że użytkownik po kliknięciu w grafikę zobaczy zwykle 50 znaków z opisu,

– dodajemy link docelowy – jest to najczęściej odnośnik do strony internetowej, na której będziemy mogli dowiedzieć się więcej na dany temat,

– przypisujemy do odpowiedniej tablicy, lub tworzymy nową.

Jak stworzyć Pina z pomysłem?

– należy dodać plik z grafiką/wideo najlepiej w formacie JPG i rozmiarze mniejszym niż 20 MB,

– wymyślamy tytuł,

– dodajemy krótki i ogólny opis, 

– w sekcji szczegóły mamy do wyboru 4 opcje: 

        – jeśli wybierzemy składniki pojawiają nam się kolejne opcje do określenia takie jak: czas przygotowania, porcje oraz miejsce do wypisania wszystkich składników i dalszej części przepisu; jest to stworzone z myślą o dzieleniu się przepisami na ulubione potrawy,

        – jeśli zaznaczymy opcję materiały możemy wybrać: poziom trudności (łatwy, średni, trudny) oraz obszar na napisanie potrzebnych materiałów i dalszej instrukcji; idealne do udostępniania pomysłów na DIY 

       – w momencie wyboru notatki – pojawi nam się pole do dalszego opisu publikowanej treści   

       – brak 

– dodajemy link docelowy – jest to najczęściej odnośnik do strony internetowej, na której będziemy mogli dowiedzieć się więcej na dany temat,

– przypisujemy do odpowiedniej tablicy, lub tworzymy nową,

– określamy tagi dla lepszego pozycjonowania Pinu, nie są one widoczne dla innych użytkowników, 

– następnie decydujemy o tym, aby inni mogli widzieć dodawane komentarze,

– możemy zdecydować się na to, czy chcemy włączyć płatną reklamę na dany Pin.

Grafika z Pinteresta w wyszukiwarce

Główną różnicą pomiędzy Instagramem a Pinterestem, jest fakt, iż grafiki z Pinteresta są wyświetlane w wyszukiwarce, natomiast grafik z Instagrama tam niestety nie znajdziemy. Ten fakt jest bardzo korzystny, w momencie kiedy chcemy trafić do grupy docelowej niekorzystającej z Instagrama, lub wyszukującej informacje za pomocą wyszukiwarki internetowej.

Dobre dobieranie tagów to podstawa!

Pamiętaj o dobrym dobieraniu tagów do danego Pinu, od tego zależy pozycja na liście grafik w wyszukiwarce internetowej. Staraj się dobierać tagi, jako odpowiedzi do pytań, które może wpisać użytkownik w wyszukiwarkę internetową, szukając odpowiedzi na interesujący go temat. 

Minus Pinteresta, musisz być cierpliwa 

Jak wszędzie, znajdzie się jakaś wada i tak jest w przypadku Pinteresta. Na Instagramie po maksymalnie kilku godzinach, jesteś w stanie określić jak dalej będzie przyjmował się post na podstawie ilości aktywności i zasięgu. Natomiast na Pintereście może zdarzyć się, że dopiero po pół roku Twoja treść może wpaść w viral. Wpływa na to fakt tablic i tego kto zapisze Twoją treść na swojej tablicy. Jeśli ktoś po jakimś czasie zapisze na swojej tablicy, Twój Pin a tę osobę obserwuje spore grono osób, które również mogą dokonać zapisu. Może to doprowadzić do sytuacji kiedy  stanie się viralem. Przyczyni się to do dużej ilości konwersji na Twojej stronie (jeśli oczywiście masz do niej odwołanie). Jednak tak jak napisałam wcześniej wymaga to czasu, liczonego nawet w miesiącach albo latach (takie przypadki również się zdarzają). Musisz być konsekwentna w działaniach na Pintereście a przede wszystkim cierpliwa!

Podsumowując to, co musisz wiedzieć o Pintereście

Musisz być cierpliwa w oczekiwaniu na efekty Twojej pracy, na pewno się one pojawią jest to tylko kwestia czasu. Twórz ciekawe Piny, zachęcające do zapisania ich na swojej tablicy i podzielenia się nimi z innymi użytkownikami – to jest klucz do sukcesu na Pintereście!

Serdecznie zapraszam Cię do zobaczenia mojej tablicy na Pinterest!

Oglądam Pinterest 

A jeśli chciałabyś poznać programy, dzięki którym możesz tworzyć jeszcze ciekawsze Piny i posty, zachęcam Cię do pobrania tego e-booka, w którym przedstawiam listę niezbędnych programów do pracy jako Wirtualna Asystentka lub Freelencer.

62 NARZĘDZIA PROGRAMY DLA WIRTUALNEJ ASYSTENTKI FREELANCERA ZA DARMO LEAD MAGNET zapisz się dorota mroczek