You are currently viewing Jak wygląda i ile trwa sesja mentoringowa?

Jak wygląda i ile trwa sesja mentoringowa?

Czy kiedykolwiek zastanawiałaś się, co kryje się za sukcesem niektórych osób? Odpowiedź często tkwi w jednym słowie: mentoring. 

Mentoring jest nieocenionym narzędziem rozwoju zawodowego i osobistego. Jednak zanim zdecydujesz się na wsparcie mentora, warto dowiedzieć się, jak wygląda typowa sesja mentoringowa i ile czasu możesz spodziewać się jej trwania, aby jak najlepiej wykorzystać tę formę wsparcia.

Czym jest mentoring?

Mentoring to proces, w którym doświadczona osoba, zwana mentorem, udziela wsparcia i przewodnictwa osobie mniej doświadczonej, zwanej mentee lub podopiecznym. Mentoring ma na celu pomaganie mentee w rozwoju zawodowym, osobistym lub akademickim poprzez przekazywanie wiedzy, doświadczenia, wskazówek i wsparcia emocjonalnego. 

Jak wygląda i ile trwa sesja mentoringowa mentoring mentee dorota mroczek wirtualna asystentka wsparcie konsultacja biznes online co to jest mentoring

W czym może pomóc Ci mentor?

Na moim Instagramie – dorotamroczek_pl i dorota_mroczek_ – dzieliłam się już kiedyś z Wami moimi top 5 podpowiedziami, jak może pomóc mentor:

 •  Mentor może podzielić się z Tobą swoją wiedzą i doświadczeniem. Nie ma co błądzić w gąszczu sprzecznych informacji. Pytaj u źródła, czyli mentora, który od lat siedzi w branży 🙂
 • Mentor pomoże Ci też w ustaleniu lub doprecyzowaniu celu. Wytyczy ścieżkę, którą będziecie razem kroczyć. Będzie też mógł obserwować Twoje postępy i dawać konstruktywny feedback.
 • Dostaniesz od mentora dawkę motywacji do działania. 
 • Uzyskasz wsparcie, które jest niezbędne przy wprowadzaniu zmian. W chwilach zwątpienia mentor pomoże Ci stanąć na nogi i ruszyć do przodu 🙂
 • Dzięki mentorowi będziesz mogła nawiązać nowe kontakty biznesowe, które mogą okazać się niezwykle cenne, np. przy starcie w zawodzie. 

Mentor służy jako wsparcie w zrozumieniu istoty problemu, ustaleniu celu oraz wypracowaniu planu działania. Współpraca z mentorem, który dysponuje odpowiednią wiedzą i doświadczeniem, otwiera drzwi do odkrywania różnych ścieżek i możliwych rozwiązań dla danego wyzwania. Mentor  pomaga także lepiej poznać swoje własne zdolności i mocne strony, jednocześnie identyfikując bariery i trudności, które można skuteczniej przezwyciężyć.

Jak wygląda i ile trwa sesja mentoringowa?

Mentoring może występować w różnych sferach życia, takich jak edukacja, biznes, nauka, sztuka czy życie osobiste. Może mieć różne formy, w tym spotkania twarzą w twarz, rozmowy telefoniczne, korespondencję e-mailową lub mentoring online. Wszystko zależy od mentora, jego umiejętności i branży. 

W moim przypadku na sesji mentoringowej skupimy się na Twoich pytaniach, wątpliwościach, potrzebach, problemach. Porozmawiamy o Twoim przebranżowieniu, problemach w biznesie, a jeżeli jesteś wirtualną asystentką, to wesprę Cię w mentoringu dla WA. 

Jeżeli potrzebujesz rozmowy, sesji mentoringowej z osobą, która po 15 latach w korpo założyła biznes online od zera, przebranżowiła się na wirtualną asystentkę, mając roczne dziecku w domu i wydała kilka swoich produktów cyfrowych –  to zapraszam

Oferowane przeze mnie sesje mentoringowe trwają 60-90 min i odbywają się na platformie Zoom lub telefonicznie.

Jak wygląda i ile trwa sesja mentoringowa mentoring mentee dorota mroczek wirtualna asystentka wsparcie konsultacja biznes online jak wygląda sesja mentoringowa

Pomogę Ci, jeśli: 

 • chcesz się przebranżowić na wirtualną asystentkę, 
 • jesteś wirtualną asystentką i chcesz skorzystać z mentoringu dla WA (1:1), 
 •  chcesz zacząć z biznesem online
 • działasz online, ale potrzebujesz mentora, osobę, która będzie obok i Cię wspierała, 
 • chcesz wydać swój produkt cyfrowy. 

Będę Cię wspierać i dzielić się ze sobą swoim doświadczeniem, abyś mogła osiągnąć swoje cele i rozwijać swoją markę jako wirtualna asystentka. 

Jak wybrać najlepszego dla siebie mentora?

Podczas podejmowania decyzji o wyborze mentora biznesowego, istnieje kilka kluczowych kryteriów, które warto wziąć pod uwagę:

 • Aktualność wiedzy, doświadczenia i praktyki w obszarze, który mentee chce się  rozwinąć. 
 • Ile godzin/sesji mentoringowych mentor oferuje, czy ma uznaną międzynarodowo certyfikację/akredytację, a przede wszystkim rekomendacje swoich klientów. 
 • Jaka jest relacja pomiędzy mentorem i mentee. Jeśli nie ma dopasowania w relacji, ogranicza się otwartość i w efekcie skuteczność całego procesu mentoringowego. 

Istnieje wiele korzyści płynących z udziału w mentoringu, w tym przyspieszenie rozwoju zawodowego, zdobywanie nowych perspektyw i umiejętności oraz budowanie wartościowych relacji zawodowych. A TY – myślałaś o skorzystaniu z mentoringu? Jeżeli tak – zapoznaj się z moją ofertą. Kliknij TUTAJ.

Przeczytaj także:

Indywidualny mentoring dla wirtualnej asystentki na start w biznesie online (8 spotkań)

Co to jest mentoring?

Jaki kurs na wirtualną asystentkę polecasz? A może zamiast/po kursie “mentoring” ?

8 cech dobrego mentora

62 NARZĘDZIA PROGRAMY DLA WIRTUALNEJ ASYSTENTKI FREELANCERA ZA DARMO LEAD MAGNET zapisz się dorota mroczek